Haute couture vertaald naar golvende architectuur.

In het hart van Osaka’s Shinsaibashi-district opent Dior een nieuw House of Dior‑flagship: vier verdiepingen en ruim 1.475 m² waar mode, architectuur, kunst en gastronomie samenvloeien. De gevel is ontworpen door Sou Fujimoto, het interieur door Peter Marino – een duo dat de zachtheid van couture in steen en licht heeft gevangen.

16.07.2026 | ... x bekeken

@Courtesy of Dior
@Courtesy of Dior
@Courtesy of Dior

Gevel als vallende stof

De buitenkant van het gebouw is een technisch meesterwerk. Een gelaagde, ribbelende façade van witte, lichtdoorlatende panelen golft rondom het volume als draperie, geïnspireerd op de vloeiende lagen stof uit Christian Diors couturecreaties. Overdag speelt het zonlicht met schaduwen en texturen; ’s avonds gloeit de gevel van binnenuit, alsof de stof zacht is verlicht vanachter het podium. De flagship verandert daarmee continu van aanblik, als een jurk in beweging.

Luminous realm of dreams
Binnen ontvouwt Peter Marino een “realm of dreams” over vier niveaus. Lichte, sculpturale trappen, hoge plafonds en zorgvuldig geplaatste kunstwerken creëren een galerijachtige sfeer waarin womens- en menswear, lederwaren, schoenen, juwelen en horloges elk een eigen scène krijgen. Een verticale binnentuin en groenaccenten zorgen voor visuele rustpunten, terwijl iconische Dior‑objecten en kunstinstallaties het verhaal van het huis door de ruimtes heen vertellen.

Monsieur Dior in Osaka
De flagship is meer dan retail; ze omvat ook restaurant Monsieur Dior, waar Franse culinaire finesse een dialoog aangaat met Japanse smaken. Gasten kunnen er lunchen, dineren of een dessertmoment nemen in een interieur dat naadloos aansluit op de rest van de boutique. Daarmee wordt House of Dior Shinsaibashi een dagbestemming: je komt niet alleen om te shoppen, maar om tijd door te brengen in het universum van Dior.

Brug tussen Parijs en Osaka
Het concept is opgezet als een hommage aan de lange relatie tussen Dior en Japan. De architectuur verwijst tegelijkertijd naar haute couture én naar de vloeiende vormen van traditionele Japanse schepen en zeilen, waarmee Sou Fujimoto de Franse maison letterlijk in de Japanse context verankert. Gelegen in Shinsaibashi, een van Osaka’s drukste shopping- en entertainmentwijken, spreekt de flagship een publiek van internationale cityboomers aan dat mode, design en gastronomie in één stedelijke ervaring wil combineren.

House of Dior Shinsaibashi is geen boetiek waar je snel een tas haalt. Het is een zacht golvend lichtsculptuur in de stad, waar elke trap, plooi en ruimte voelt als een nieuw hoofdstuk in de couture‑droom van Dior.

@Courtesy of Dior
@Courtesy of Dior
@Courtesy of Dior
@Courtesy of Dior
Connected to Next Revolution Group label